top of page

Nekontrolēta masu imigrācija – posts bez spožuma

  • Writer: Taisnība Raksta
    Taisnība Raksta
  • 2 days ago
  • 6 min read
Imigrācija

Pasaulē atkal ir sācies Lielais tautu staigāšanas laiks. Nekontrolētas imigrācijas problēmas ir tik nopietnas, ka kļuvušas par vienu no izšķirošajiem faktoriem nacionālajās vēlēšanās Eiropas valstīs un Ziemeļamerikas kontinentā.


Cilvēces vēsturē šādas “Lielās tautu staigāšanas” jau ir bijušas, kad masveida migrācijas radīja būtiskas izmaiņas politiskajā, etniskajā un kultūras kartē. Parasti tas bija saistīts ar klimata pārmaiņām, kariem, ekonomiskajām problēmām vai impēriju sabrukumu. Par pirmo lielo tautu staigāšanu uzskata laiku, kad huņi no Centrālāzijas iebruka Eiropā, bet goti, vandaļi, burgundi un citas ģermāņu ciltis pārcēlās uz dzīvi Romas impērijas teritorijā. Romas impērija to nepārdzīvoja…Sabruka! Pēc tam bija: Mongoļu ekspansija, kad Čingizhana ordas brāzās pāri teritorijām no Ķīnas līdz Eiropai; abu Ameriku kolonizācija (15.-19.gs.), kad šajos kontinentos masveidā ieradās pārceļotāji no Eiropas, kā arī tika ievesti vergi no Āfrikas; 19.un 20.gs. industriālā revolūcija veicināja cilvēku pārcelšanos no Eiropas uz ASV, Kanādu, Austrāliju; komunistiskā revolūcija Krievijā izraisīja plašu emigrāciju. Plašas masu migrācijas notika pēc 1PK, kad bruka impērijas un pēc 2PK, kad daudz ļaužu devās bēga no okupācijas režīmiem.


No plašām masu imigrācijām cieta vietējie iedzīvotāji, kuri zaudēja savas tiesības, valodu, kultūru un ierasto dzīvi. Vienalga, vai tie bija Amerikas indiāņi, Austrālijas aborigēni vai senās Romas pilsoņi.


Atgriežoties pie mūsdienu aktualitātēm. Modernās Turcijas, kura kā valsts tika izveidota Osmaņu impērijas sabrukuma rezultātā pēc 1.PK, dibinātāja un pirmā prezidenta Mustafā Kemala Ataturka atziņa - Ir tikai viena civilizācija, kura veiksmīgi attīstās.


Mustafa Kemals Ataturks uzskatīja, ka vienīgais ceļš Turcijas sekmīgai attīstībai ir tās integrācija ar Rietumu pasauli. Viņa reformas bija vērstas uz to, lai izbeigtu Osmaņu impērijas tradicionālo, uz reliģiju orientēto pārvaldību, aizstājot to ar sekulāru un demokrātisku valsts modeli. Viņš redzēja Rietumus kā progresīvākus un attīstītākus, uzskatot, ka tie iemieso veiksmīgas civilizācijas būtību. Tāpēc Turcijā likvidēja kalifātu un reliģiskās tiesas - modernizēja izglītības un tiesu sistēmu, veicināja sieviešu tiesības, tostarp vēlēšanu tiesības.


Kemala Ataturka reformas balstījās uz uzskatu, ka veiksmīga civilizācija ir balstīta uz zinātni, loģiku un racionālismu. To veiksmīgi ir pierādījusi Ķīna, kas balstoties uz zinātni, loģiku un racionālismu neticami īsā laikā ir kļuvusi par pasaules industriālās attīstības un ekonomikas līderi. Tieši balstoties uz racionālismu Ķīna strikti ierobežo islāma izplatību savā teritorijā. Līdzīgi kā Japāna.


Līdz 20.gs. 80.jiem gadiem lielākā daļa jaunattīstības valstu centās iet rietumu civilizācijas attīstības ceļu, ieviešot demokrātiskas valsts pārvaldes procesus, veicinot sieviešu tiesību ievērošanu, ceļot skolas, slimnīcas un uzņēmumus. Ja paskatās uz 20 gs. 50to, 60to, pat 70to gadu Afganistānas, Libānas, Irānas fotogrāfijas un kinohroniku kadrus, tad var redzēt ielas ar eiropeiski ģērbtām jaunām sievietēm, kuras studē augstskolās, strādā, brīvi pastaigājās.


20.gs. beigās, 21.gs. sākumā notika krasa paradigmas maiņa – jaunatīstības valstīs vairs nemēģināja dzīvot kā Eiropā, bet to iedzīvotāji masveidā pārcēlās uz dzīvi Eiropas valstīs, ASV, Kanādā, lai tur ieviestu šariatu un kalifātu. Notiek reversais process - Austrumi vairs nemēģina līdzināties Rietumiem, bet ar masu imigrāciju cenšas Rietumus pārtaisīt pēc sava ģīmja un līdzības. Tagad Eiropas pilsētas ir pārpludinātas ar hidžabiem, burkām, parandžām un mošejām. Respektīvi, nevis Austrumi ir kļuvuši sekulāri, bet Rietumi ir kļūst islamizēti.


Masu imigrācijas problēmas


Masu imigrācija

Nelegālās un arī legālās imigrācijas plūsmas ir radījušas sociālas, ekonomiskas un politiskas problēmas gan ES, gan ASV.


Maslova piramīda (Maslow's hierarchy of needs) ir psiholoģijas teorija, kuru izstrādāja amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs. Šī piramīda apraksta cilvēka vajadzību hierarhiju, kas tiek iedalīta piecās pamata kategorijās. Maslova piramīda parāda, kā cilvēki apmierina dažādas vajadzības, sākot no pamatvajadzībām un beidzot ar garīgām un pašrealizācijas vajadzībām. Šī piramīda ir sadalīta piecos līmeņos:


  1. Fizioloģiskās vajadzības: Tas ir pamata vajadzības, kas nepieciešamas izdzīvošanai, piemēram, pārtika, ūdens, gaiss, naktsmītne, miegs, seksuālā nepieciešamība.


Miljoni gan nelegālo, gan legālo migrantu, kas ir pārpludinājuši Eiropas valstis, saņem nepieciešamo tādu savu fizioloģisko vajadzību apmierināšanai kā pārtika, ūdens, naktsmītne.

No tiem, kuri nāk pāri ES robežām, 90% ir jauni vīrieši, kuriem hormoni pa ausīm ārā līst. Kā šiem miljoniem var nodrošināt seksuālo vajadzību apmierināšanu? Tas tīri kvantitatīvi nav iespējams. Turklāt tā ir pilnīgi cita kultūra un paradumi. Vietējās sievietes no šiem ienācējiem vienkārši baidās. Un pamatoti baidās.


Zviedrijā, kas ilgstoši bija atvērta imigrācijai, no 2012. līdz 2021. gadam ievērojami pieauga reģistrēto seksuālo noziegumu skaits. 2023. gadā tika reģistrēti gandrīz 24 000 dzimumnoziegumi. Turklāt ziņojumi liecina, ka 58% personu, kas notiesātas par izvarošanu vai mēģinājumu to izdarīt, ir dzimušas ārvalstīs. Pārējie bieži ir imigranti otrajā vai trešajā paaudzē. Bieži tās ir mežonīgas grupveida izvarošanas, nereti upuri ir bērni.


Pirms pāris mēnešiem Lielbritānijā bija grandiozs skandāls, kad atklājās, kad policija gadiem bija piesegusi masveida britu sieviešu izvarošanas gadījumus, ko bija izdarījusi imigrantu no Pakistānas bandas.


Vācijas policijas vadība paziņoja, ka Vācija vairs nav sievietēm un gejiem droša valsts.


  1. Drošības vajadzības: Tas ietver fizisko un emocionālo drošību, piemēram, veselību, nodarbinātību, finanšu drošību, dzīvības aizsardzību.


Imigrantu neapmierinātās seksuālās vajadzības, kā arī vardarbīgie noziegumi - laupīšanas, piekaušanas, slepkavības - rada kriminālu vidi, kad valsts vairs nenodrošina fizisko un emocionālo drošību saviem pilsoņiem.


Vietējos iedzīvotājus uztrauc augstie riski, ka vardarbībai tiek pakļauti bērni un jaunieši izglītības iestādēs un uz ielas. Vienkārši var nemotivēti piekaut, lai video uzņemtu sociālajiem tīkliem. Kā arī seksuālās vardarbības noziegumu pieaugums pret vietējām sievietēm.


  1. Piederības un mīlestības vajadzības: Cilvēkiem ir nepieciešamība pēc attiecībām, draudzības, mīlestības un piederības kādai grupai vai kopienai.


Nepieciešamība izveidot ģimeni klanu/ kopienu tautām ir daudz izteiktāka kā eiropiešiem vai amerikāņiem, kuri ir individuālisti.


Problēmas tās pašas, kas pie seksuālo vajadzību apmierināšanas. Tikai vēl daudz augstāks sarežģītības līmenis. Ja ap 90% no tiem, kuri nāk pāri robežai, ir jauni vīrieši, ar radikāli atšķirīgu kultūru, kur tad viņi tās sievas atradīs? Tikai savā etniski reliģiskajā kopienā vai atvedīs no mītnes zemes. Visas četras savas sievas, un tad visa saime dzīvos uz nodokļu maksātāju naudas pabalstiem.


Pakistānā brālēnu un māsīcu laulības ir izplatītas kultūras un ģimenes tradīciju dēļ. Pētījumu dati Pakistānā liecina, ka 40-50% laulību notiek starp tuviem radiniekiem. Līdzīgi dati ir Lielbritānijas pakistāņu kopienā. Šīm laulībām bieži ir medicīniskas sekas, īpaši attiecībā uz pēcnācēju veselību. Pētījumi norāda, ka iedzimtu slimību risks dubultojas, ja abi vecāki ir tuvi radinieki. Šajās tuvu radinieku laulībās ir: paaugstināts ģenētisko slimību risks; augstāka bērnu mirstība un iedzimti defekti – lielāks risks piedzimt ar: sirds defektiem, nervu sistēmas anomālijām, skeleta deformācijām; samazināta imunitāte un attīstības traucējumi - mācīšanās grūtības, autisms, paaugstināts šizofrēnijas un citu garīgo slimību risks.


Tā kā absolūtais vairākums pakistāņu studentu, kuri mācās Latvijas augstskolās, un strādā par Bolt/Wolt kurjeriem, par sievām ievedīs māsīcas no Pakistānas, bet viņu pēcnācēju veselības problēmas gulsies uz jau tā nabadzīgo Latvijas veselības aprūpes sistēmu.


Līdzīgi ir ar imigrantiem no Indijas. Iespējams tikai hinduismā sievietes stāvoklis ir vēl sliktāks kā musulmaņu pasaulē. Indijas sabiedrību regulāri satricina pilnīgi mežonīgi grupveida izvarošanas gadījumi. Lielā mērā tam pamatā ir reliģiskās tradīcijas, kur meita rada milzīgus materiālus apgrūtinājumus ģimenei, jo atšķirībā no citām kultūrām tieši meitenes ģimenei ir jāizmaksā milzīgs pūrs nākamā vīra ģimenei. Tā rezultātā, kad radās iespēja agrīnai bērna dzimuma noteikšanai, meitenes tika mērķtiecīgi abortētas. Tas ir radījis nopietnu dzimumu disproporciju. Pašlaik agrīna embrija dzimuma noteikšana Indijā ir aizliegta ar likumu, bet pie augsta korupcijas līmeņa, šie aizliegumi tiek viegli apieti. Tajās pašās Bolivudas filmās tiek romantizēts visai brutālas izturēšanās modelis pret sievietēm, kur sievietes “nē”, ir tikai pamudinājums darbībai.


  1. Cieņas vajadzības: Tas ietver pašcieņu, cieņu no citiem cilvēkiem, uzslavas, atzinību, veiksmīgas sasniegumus.


Imigrantiem ir grūti veidot veiksmīgas profesionālās karjeras jaunajās mītnes zemēs, jo valodas ierobežojumi, sveša kultūra, izglītības atšķirības, horizontālo un vertikālo sociālo saišu neesamība. Tāpēc imigranti parasti noslēdzas savās etniskajās/reliģiskajās kopienās, tur nodibinot savu sociālo statusu, saņemot cieņu no savas kopienas locekļiem. Tā musulmaņi uz savu jauno mītni atved šariatu, bet hinduisti kastu sistēmu.


Musulmaņiem mošejas ir ne tikai reliģiskās, bet arī politiskās un ekonomiskais dzīves centrs. Tur tiek izplatīta mītnes zemei naidīga ideoloģija, tur jaunajiem vīriešiem tiek sniegts reliģiski ideoloģiskais pamatojums, ka musulmaņa pienākums ir nogalināt neticīgo (visi, kuri nav musulmaņi) vīriešus un izvarot sievietes. Tieši ar šādu ideoloģiski reliģisko pamatojumu Hamas teroristi veica savas zvērības 07.10.2023 Izraēlas teritorijā, tieši tā bija pamatā ISIS veiktajiem noziegumiem, tieši tā tiek izplatīta vairumā mošeju visā pasaulē.


  1. Pašrealizācija: Augstākā vajadzību līmeņa līmenis, kas saistīts ar cilvēka spēju sasniegt savu potenciālu, radošumu, izaugsmi un pašrealizāciju dzīvē. Maslova teorija norāda, ka cilvēki mēdz apmierināt vajadzības no apakšas uz augšu — vispirms apmierinot fizioloģiskās vajadzības, tad drošības vajadzības, un tikai tad, kad tās ir apmierinātas, cilvēki sāk domāt par augstākiem mērķiem, piemēram, attiecībām, cieņu vai pašrealizāciju.


Bieži tieši vajadzība pašrealizēties ir motivācija veikt terora aktus – sēsties pie automobiļa stūres un iebraukt pūlī Ziemsvētku tirdziņā, nošaut kādu, vai iziet ar nazi uz ielas, lai nogalinātu garām gājējus, lai tautieši nosauktu par šahidu.


Jaunā mītnes zeme var sniegt iespējas apmierināt pirmo līmeņu vajadzības ( ne visas), bet ir “stikla griesti”, kuriem ir grūti izsisties cauri. Izglītības trūkums ļauj pretendēt tikai mazkvalificētiem darbiem, kas nozīmē ierobežotus ienākumus. Otrās vai pat trešās paaudzes imigrantu pēcteči Parīzes priekšpilsētās dedzina automašīnas nevis skolās cītīgi mācās matemātiku un fiziku. Imigrantu paaudzes dzīvo uz sociālajiem pabalstiem.


Ir izveidojies apburtais aplis. Situācija, kurā neapmierināti ir visi - gan vietējie iedzīvotāji, gan imigranti. Ja par esošo situāciju tuvākajos gados netiks nodibināta kontrole un definēti strikti nosacījumi dzīvei rietumu (kristīgās) civilizācijas valstīs, tad tas beigsies ar grandiozu sociālo sprādzienu.

Comments


Saņem jaunākos rakstus e-pastā!

Paldies, ka pieteicies!

milda.png
  • Facebook
  • X
bottom of page